Herbata klasyczna pu-erh

Herbaty te dzięki dodatkowemu etapowi w procesie produkcji zyskują specyficzny smak oraz wiele właściwości. Ziemisty i esencjonalny charakter naparu to ich znak rozpoznawczy. Dzięki pozytywnemu wpływowi na oczyszczanie organizmu są niezwykle cenione i często wybierane przez osoby dbające o zdrowy styl życia.

Więcej

Herbata czerwona

Nazwa Pu-Erh wywodzi się od miejscowości o dokładnie tej samej nazwie, która znajduje się w prowincji Yunnan w Chinach. Bardzo często można spotkać się z potocznym określeniem tej herbaty jako herbata czerwona, nie jest ono jednak poprawne.

Jest to herbaciana nazwa tej grupy używana głównie w Polsce, ale także w innych krajach – głównie południowoeuropejskich. Ciężko właściwie powiedzieć skąd pochodzi owo nazewnictwo. W tradycyjnej chińskiej nomenklaturze „herbatą czerwoną” są określane herbaty czarne(podobnie jak w Korei i Japonii), a Pu-Erh to zwykle osobna grupa herbat. I tego starajmy się trzymać.

Herbaty Pu-Erh różnią się jednak znacząco od wszystkich innych – w swojej produkcji podlega ona dodatkowemu procesowi, który sprawia, że zyskuje ona wiele cennych właściwości zdrowotnych a także charakterystyczny smak.

Właściwości herbaty pu-erh

Dzięki leżakowaniu tej herbaty w określonych warunkach na powierzchni liści wytwarza się wiele korzystnych związków. Liściasta herbata Pu-Erh pita regularnie możne wpłynąć pozytywnie na wiele aspektów zdrowotnych. Poprzez wydzielane do naparu związki herbata Pu-Erh wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i przemianę materii – usprawnia także procesy trawienne. Pomaga w obniżaniu poziomu cukru we krwi oraz spowalnia wchłanianie cholesterolu. Stymuluje nasz organizm do oczyszczenia, między innymi z metali ciężkich jak i toksyn. Oczywiście, ważna jest regularność picia, odpowiednia dieta i ruch. Herbata nigdy nie zastąpi zdrowego odżywiania i leków. Należy także pamiętać, że herbaty tego typu nie należy pić na czczo.

Jak parzyć herbatę pu-erh

Jak przy każdej herbatcie i przy liściastej herbacie Pu-Erh warto stosować zaparzacz. Liście zalewamy przefiltrowaną, przegotowaną wodą o temperaturze około 95-98℃. Czas parzenia może wynosić od 2-3 nawet do 5 minut. Te same liście można parzyć dwa, a nawet trzy razy, za każdym razem wydłużając czas parzenia o około 1 minutę.

Gdzie kupić herbatę pu-erh

Herbata Pu-Erh to renoma sama w sobie – nie tylko ze względu na bardzo charakterystyczny smak, ale przede wszystkim na właściwości zdrowotne. Na fiveoclock.eu można znaleźć szeroki wybór liściastych herbat Pu-Erh – zarówno w wersji sypanej jak i w tradycyjnych ciastach. Warto rozpocząć swoją przygodę od codziennego Pu-Erh Yunnan, by z czasem odkryć także wyżej jakościowe propozycje, takie jak Pu-Erh King. Dla koneserów polecamy Pu-Erh Tuo Cha Teacake o subtelnie orzechowym smaku lub wyjątkową Pu-Erh Moonlight White o niespotykanym charakterze.

Mniej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Sprawdż opinie 19,50 39,00 

Herbata Pu-erh, dzięki której po zaparzeniu listków otrzymujemy wyrazisty i zdecydowany smak...

Sprawdż opinie 19,50 39,00 

Herbata typu Pu-erh produkowana w chińskiej prowincji Yunnan. Brak goryczki nie zmniejsza...

95,00 

Herbata Pu-Erh ukształtowana w formę gniazdka. Intensywna i esencjonalna – napar o...

170,00 

Herbata pu-erh w formie tradycyjnego ciastka. Wyrazisty i esencjonalny napar jest przyjemnie...

Sprawdż opinie 24,50 49,00 

Chińska herbata z prowincji Yunnan. Liść o pięknej, wyrównanej konstrukcji. Napar o...