Kawy z Ameryki Południowej - Fiveoclock.eu

Kawa z Ameryki Południowej

Kawy z tego regionu odznaczają się bogatym aromatem, lekkim body i harmonijnym smakiem. Ich profil sensoryczny to głównie słodkie i subtelnie owocowe akcenty, dlatego pasują do każdej metody parzenia i świetnie komponują się z dodatkami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

9,75 48,75 

Kawa pochodząca z Kolumbii, z regionu Cauca graniczącego z Pacyfikiem. Po zaparzaniu ma bardzo zbalansowany i przyjemny smak. W profilu sensorycznym pojawia się lekki jaśmin, odrobinę rześki granat oraz słodka truskawka. Całość jest przyjemnie owocowa z lekkim akcentem orzecha i palonego drewna.

12,50 62,50 

Castillo oraz Caturra dają w naparze przyjemny posmak mlecznej czekolady, połączony z brzoskwiniową słodyczą i cytrusowym akcentem Earl Grey.

8,00 

Znakomita mieszanka ziaren arabiki pochodzących z Ameryki Południowej i Środkowej, wzbogacona azjatycką robustą. Codzienna kawa, mocno palona, w typie espresso. Posmak gorzkiej czekolady przełamany cytrusową nutą.

11,50 

Charakteryzuje się wyraźnym korzennym posmakiem ze słodową nutą. Idealna propozycja do cappuccino i latte macchiato.

12,00 

Znakomite ziarna kawy pochodzące z Ameryki Południowej. Pełny smak o subtelnej nucie korzennej, zdominowany kwiatowym akcentem. Zaskoczy miłośników wyważonych odczuć.

13,00 

Świetna kolumbijska kawa, która wzrasta w górach ocienionych przez liście drzewa Ceiba. Lekko owocowy, bogaty smak z nutą kwaskowości zachwyca i inspiruje. Kawa bezkofeinowa.

9,95 19,90 

Ziarna o średnim stopniu wypalenia. Charakteryzują się równą wielkością i jasną bruzdką kawową. Smak jest intensywny, z gęstym body. Kwaskowość zbalansowana, ale moc kawy wydaje się wysoka. Mocno deserowa, z nutami czekolady, karmelu i lekko ziemistym akcentem. Ciekawego finiszu dodają owocowe, cytrusowe akcenty. Kawa jest pełna, zapewni kompleksowe odczucia smakowe.

10,50 21,00 

Gęste body i ciężka crema jest jednym z atutów tej kawy. Niska kwaskowość oraz duża ilość charakterystycznej dla włoskich kaw goryczki. W smaku dominuje deserowość.

19,00 38,00 

Ciekawa kawa o bardzo gęstym, kremowym body. Napar jest intensywny, ale dobrze zbalansowany. Kwaskowość umiarkowana. Wyczuwalna jest dominująca nuta gorzkiej czekolady i wytrawnego kakao. Dzięki bogactwie smaku, na długo pozostaje w pamięci.

11,00 22,00 

Przyjemne lekkie body. Moc zbalansowana, bez wyraźnej gorzkości. Owocowa kwasowość w tle, delikatnie wyczuwalna i szybko zanika. Aromaty miękkie, wchodzące w mleczną czekoladę i nugat. Finisz krótki, nie pozostający długo na podniebieniu. Jest to przykład kawy niezwykle uniwersalnej. .