Herbata biała klasyczna

Białe herbaty są nazywane potocznie „eliksirem młodości”. Wyróżniają się krótkim procesem produkcji, jasnym kolorem naparu i wieloma właściwościami korzystnymi dla zdrowia. Regularna degustacja pomaga zachować pełnię sił witalnych.

Więcej

Czym jest biała herbata?

Herbata biała wzięła swoją nazwę od maleńkich, białych lub srebrnych włosków, które delikatnym meszkiem pokrywają pączek herbaciany. Herbatę białą liściastą najczęściej tworzą młode, górne części rośliny herbacianej – pączek właśnie i dwa pierwsze liście, które go otaczają.

Bardzo często herbaty te zbierane są wczesnym rankiem, nawet przed wschodem słońca, co sprawia, że pączek jest ściśle zamknięty w niższych liściach. Po zbiorze przechodzi ona bardzo krótki proces – jest suszona, a następnie podgrzewana. Nie ingeruje się w jej strukturę, a więc nie dochodzi do zwijania czy rolowania. Wyjątkiem są herbaty rozkwitające, które w swoim składzie mają herbatę białą, np. Srebrna Truskawka.

Właściwości białej herbaty

Należy pamiętać, że na właściwości białej herbaty i jej działanie wpływ ma wiele czynników, m.in. rodzaj gleby, nasłonecznienie, czas zbioru i sposób późniejszej obróbki oraz sposób przechowywania. Każdy organizm może reagować inaczej na działanie herbaty. Nie mniej, herbata biała ma wiele korzystnych cech. Nazywa się ją potocznie „eliksirem młodości” wcale nie ze względu na jej pochodzenie (najmłodsze pączki i liście) a zawartość korzystnych dla zdrowia związków o charakterze antyoksydacyjnym. Regularne spożywanie herbaty może pozytywnie wpłynąć na obniżenie ryzyka chorób serca oraz przeciwdziałać procesom nowotworowym. Zawiera także teinę, która pobudzi organizm do działania i pracy – dzięki czemu przyspieszy procesy metaboliczne. Liściasta biała herbata jest dość bogata w ten związek – powinny zatem unikać jej małe dzieci i osoby cierpiące na nadciśnienie.

Napar białej herbaty cechuje piękny słomkowy kolor z delikatnym odcieniem brzoskwiniowym. Smak to wyjątkowa harmonia delikatności i subtelności. Wysoka aromatyczność to jej dodatkowy atut. A wszystkie te cechy razem sprawiają, że delektowanie się tym rarytasem to swoista uczta dla ciała i ducha.

Jak parzyć białą herbatę?

Herbatę białą można parzyć cieplejszą wodą, o temperaturze 80-90℃. Czas pierwszego parzenia może wynosić od 3 nawet do 5 minut. Warto herbaty białe parzyć dwa, nawet trzy razy, za każdym razem używając świeżej, przefiltrowanej wody i wydłużając czas o około 1 minutę.

gdzie kupić białą herbatę?

Dokładamy wszelkich starań, aby zarówno półki naszych sklepów stacjonarnych Five o’clock jak i wirtualna półka fiveoclock.com były stale pełne białych herbat klasycznych. Szeroki wybór, od codziennego China Pai Mu Tan po wysokojakościowe China White Flowery Pekoe i zupełnie wyjątkowe herbaty, np. Kenia White Tips czy Kolumbia White Tea, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Mniej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

19,80 99,00 

Jedna z najbardziej znanych herbat białych urzekająca kwiatowością i delikatnością.

Sprawdż opinie 17,50 35,00 

Biała chińska herbata codzienna. Wyważony smak, subtelna cierpkość. Aromat roślinno-słodowy. W tle...

Sprawdż opinie 19,80 99,00 

Rarytas składający się z najszlachetniejszych srebrzystych pączków, które po zaparzeniu pęcznieją i...

Sprawdż opinie 18,50 37,00 

Biała chińska herbata o pełnym i jednocześnie złożonym smaku. Napar łączy w...

Sprawdż opinie 18,00 90,00 

Biała herbata z Kolumbii. Bursztynowy napar z nutą goryczki. Dojrzały smak z...

16,60 83,00 

Wyrazista herbata biała zaskakująca wytrawnością i doskonała dla entuzjastów zdecydowanych smaków.

Sprawdż opinie 28,00 140,00 

Niespotykanej klasy specjał. Biała herbata wprost z falistych wzgórz Mozambiku. Jest to...

39,50 79,00 

Biała nepalska herbata o kuszącym słodowym aromacie oraz aksamitnym, bogatym i pełnym...

Sprawdż opinie 19,80 99,00 

China Jasmine Silver Needle to biała herbata jaśminowa wyjątkowej jakości. Produkowana pieczołowicie...

Sprawdż opinie 45,00 

Herbata Musująca to unikalna receptura i perfekcyjna kombinacja „szampana” wśród herbat, czyli...

49,00 

Nowa, wiosenno-letnia odsłona herbaty musującej! Połączenie wykwintnego smaku herbaty Darjeeling oraz orzeźwiającej...

Brak w magazynie
Sprawdż opinie 24,00 120,00 

Biała herbata nepalska o zaskakujących nutach umami. Herbata wysokogórska z niewielkiej plantacji...