Akcesoria do herbaty

Wysokiej jakości akcesoria do przechowywania, parzenia i degustowania herbaty. Dzięki nim codzienne picie herbaty stanie się przyjemnością.

Więcej

Akcesoria do serwowania herbaty

Picie herbaty to codzienna czynność, którą czasami wykonujemy bez większego zastanowienia. Ale warto na chwilę zatrzymać się i pomyśleć jak wielki wpływ na odbiór smaku ma naczynie z którego pijemy.

Jednym z najbardziej eleganckich wydaje się podanie herbaty w filiżance do herbaty, której piękne białe wnętrze podkreśli kolor naparu. Dla herbaciarzy, którzy uważają, że filiżanka to zdecydowanie za mało mamy także szeroki wybór kubków. Mnogość wzorów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, aby kubek dobrze leżał w dłoni, a przy okazji pięknie wyglądał. Serie takie jak Cherry Blossom czy White Cherry mają zarówno kubki jak i filiżanki – dzięki czemu można stworzyć uniwersalny zestaw. Dla zwolenników tradycyjnej formy podawania herbaty proponujemy gaiwany i czarki. Jest to typowo degustacyjny sposób parzenia i serwowania herbaty – przyjęło się, że parzymy w ten sposób jedynie herbaty klasyczne, aby móc przeprowadzić mały, prywatny rytuał i cieszyć się wyjątkowością smaku.

Akcesoria do parzenia herbaty

Jednak aby pięknie podać i wypić herbatę należy ją najpierw zaparzyć. Jednym ze sposobów parzenia herbaty jest umieszczenie liści w zaparzaczu. Są one wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej, chociaż można trafić także na koszyczki bambusowe. Zaparzacz ułatwia oddzielenie liści od naparu po określonym czasie. Jedną z najważniejszych rzeczy podczas wybierania zaparzacza jest określenie jego rozmiaru – musi pasować do naczynia – tak aby po zalaniu wodą liście z niego nie wypadały – oraz być odpowiednio duży w stosunku do liści herbacianych. Sucha herbata nie powinna zajmować więcej niż pół wielkości zaparzacza – liść po zalaniu bardzo często nabiera objętości i musi mieć dostateczną ilość miejsca, aby się rozwinąć.

Jeżeli jednak na raz chcemy zaparzyć herbatę dla większej ilości osób – niezastąpiony będzie dzbanek. Porcelanowe dzbanki będą pięknie prezentować się na stole – są także niezastąpione jako prezent. Żeliwo – czyli dzbanki wykonane z niezwykłą precyzją są bardzo często utożsamiane ze wschodnim stylem parzenia i picia herbaty. Dzbanki żeliwne fantastycznie utrzymują ciepło, a herbatą w nich zaparzoną można cieszyć się przez długi czas.

Akcesoria do przechowywania herbaty

Niezwykle istotną kwestią jest także przechowywanie herbaty. Jeżeli nasza półka na herbatę jest nasłoneczniona nie powinniśmy do tego wykorzystywać szklanych opakowań. Promienie słoneczne spowodują blaknięcie herbaty i zmianę jej smaku. Najbardziej odpowiednie są puszki – metalowe lub porcelanowe – zapewnią odpowiednie warunki, aby herbata długo utrzymała świeżość. Do wyboru są puszki o różnych wymiarach – 50, 100 lub 150 g – warto dobrać objętość tak, aby ulubionej herbaty nigdy nie było zbyt mało.

Mniej

Wyświetlanie 1–16 z 332 wyników

Sprawdż opinie 85,00 

Elegancki, czarny kubek wykonany z porcelany, z piaskową otoczką. Drewniana rączka nadaje...

240,00 

Czajnik żeliwny w stylu japońskim HAO, kolor szaro-limonkowy z czarną rączką. Niezastąpione...

42,00 

Biały, porcelanowy filtr do herbaty z pokrywką. Idealnie komponuje się z kubkiem...

42,00 

Jednorazowe filtry papierowe białe do parzenia herbaty.

46,00 

Filtr wykonany ze stali nierdzewnej z podstawką.

Sprawdż opinie 45,00 

Filtr wykonany ze stali nierdzewnej z podstawką z ażurowym elementem dekoracyjnym.

39,00 

Nierdzewny zaparzacz do herbaty w kształcie kuli z łańcuszkiem zakończony elementem dekoracyjnym...

60,00 

Zaparzacz do herbaty wykonany ze stali nierdzewnej.

40,00 

Jednorazowe filtry do parzenia herbaty.

36,00 

Filtr wykonany ze stali nierdzewnej z podstawką.

43,00 

Filtr wykonany ze stali nierdzewnej z podstawką.

52,00 

Filtr wykonany ze stali nierdzewnej z podstawką.

42,00 

Filtr wykonany ze stali nierdzewnej z podstawką.

47,00 

Filtr wykonany ze stali nierdzewnej z podstawką.

Sprawdż opinie 10,00 

Zaparzacz do herbaty wykonany z bambusa, z dwiema rączkami.

Sprawdż opinie 26,00 

Zaparzacz do herbaty wykonany ze stali nierdzewnej.