Akcesoria do kawy

Dzbanki z tłokiem, french pressy, kawiarki, aeropressy, chemexy, młynki do kawy, filiżanki do espresso - ciesz się bogatym aromatem i doskonałym smakiem najlepszych ziaren.

Więcej

Akcesoria do podawania kawy

Któż z nas wyobraża sobie dzień bez kawy. Ten ożywczy napój można pić w wielu wersjach i odsłonach. Najbardziej popularne jest espresso – i z żadnego naczynia espresso nie smakuje tak dobrze jak z dedykowanych filiżanek do espresso. Seria Monstera, L.Ashley czy filiżanki z malarzami to idealna objętość dla popularnej małej czarnej. Kawa z mlekiem najczęściej wymaga już nieco większych pojemności – z tych samych serii można wybrać także kunsztownie wykonaną, nieco większą filiżankę do cappuccino i stworzyć niezwykły zestaw. A może jednak latte? Warstwy kawy i mleka pięknie będzie widać w szklanym naczyniu – kubek czy szklanka do latte to będzie świetny wybór. A może zwykły kubek? Kubki do kawy i do herbaty mogą być te same, ale nie ukrywajmy – każdy ma swój ten jeden, jedyny ulubiony kubek do kawy. Lekkość kostnej porcelany sprawi, że będzie się z niego piło wygodnie, a kawa zawsze będzie smaczna.

Akcesoria do parzenia kawy

Jedną z najpopularniejszych kaw, które są pite w Polsce są kawy po prostu zalewane wrzątkiem. Do tego nie potrzebujemy nic więcej jak kubka, kawy i gorącej wody. Ale taką kawę można zaparzyć także w dzbanku z tłokiem – dzięki temu fusy kawy zostaną oddzielone od naparu, a my otrzymamy sam napar. Fantastycznym sposobem parzenia kawy, który także znany jest od lat jest kawiarka – zaprojektowana przez Włocha Bialetti szybko zyskała sporą popularność. Kawa z kawiarki wychodzi mocna i aromatyczna, dzięki serii Tognana można dobrać odpowiednią objętość do codziennie pitej kawy. Ale kawę warto parzyć także na inne sposoby i z nimi eksperymentować– dzięki temu wydobyte zostaną zupełnie inne aromaty i smaki. Zestaw Hario to wariant przelewowego parzenia kawy prosto z Japonii, natomiast Chemex do którego także stosuje się papierowe filtry to wynalazek rodem z Ameryki. Jeden i drugi gwarantuje kawę o lekkim body i wręcz klarownym naparze. Aeropress to zupełnie inna alternatywna metoda parzenia kawy – kawa w nim parzona wychodzi wyrazista, esencjonalna i wręcz gęsta. Te i inne urządzenia do parzenia kawy znajdziesz oczywiście na fiveoclock.eu

Akcesoria do przechowywania kawy

Kawa ziarnista nie wymaga specjalnych metod przechowywania – ważne, aby torebka, w której ją mamy nie była hermetycznie zamknięta. Kawa ziarnista powinna mieć możliwość oddychania, dlatego w wielu oryginalnych opakowaniach kawy ziarnistej znajdziemy specjalne wywietrzniki. Taką kawę trzymamy w suchym miejscu, gdzie nie ma wielu aromatów. I wystarczy. Inaczej sprawa się ma z kawą, która już została zmielona. Wymaga ona szczelnej puszki – aby aromat kawy nie ulegał wywietrzeniu. Takiej kawy także nie należy trzymać w wilgotnym miejscu, gdzie jest dużo innych zapachów. Do przechowywania kawy zmielonej idealnie sprawdzą się puszki do kawy.

Mniej

Wyświetlanie 1–16 z 134 wyników

Sprawdż opinie 85,00 

Elegancki, czarny kubek wykonany z porcelany, z piaskową otoczką. Drewniana rączka nadaje...

70,00 

Wykonana z wysokiej jakości porcelany kostnej filiżanka do cappuccino Laury Ashley ROSE...

70,00 

Wykonana z wysokiej jakości porcelany kostnej filiżanka do cappuccino Laury Ashley FLORIS...

56,00 

Filiżanki do espresso marki Laura Ashley - Floris. Wykonana z wysokiej jakości...

56,00 

Filiżanki do espresso marki Laura Ashley - Floris. Wykonana z wysokiej jakości...

35,00 

Filiżanka do espresso w nowoczesnej stylistyce, ręcznie wykonana z najwyższej jakości szkła.

Sprawdż opinie 29,00 

Dzięki szczelnemu zamknięciu pozwala dłużej cieszyć się aromatem i smakiem ulubionej herbaty...

29,00 

Okrągła herbaciana puszka z afrykańskim motywem.

85,00 

Elegancki, biały kubek wykonany z porcelany, z piaskową otoczką. Drewniana rączka nadaje...

47,00 

Wykonany z wysokiej jakości porcelany kostnej kubek ROSE z kolekcji Blueprint Laury...

47,00 

Wykonany z wysokiej jakości porcelany kostnej kubek Candy Stripe z kolekcji Blueprint...

75,00 

Kubek z porcelany o pojemności 350 ml z podkładką akacjową.

39,00 

Filtry papierowe Hario do dripa o rozmiarze V60-02 zapewniające idealne doznania smakowe...

321,00 

Ręczny młynek do kawy wykonany z drewna, z metalową rączką w miedzianym...

417,00 

Ręczny młynek do kawy. Wykonany z żeliwa z drewnianą podstawą.