fbpx

Akcesoria do kawy

Dzbanki z tłokiem, french pressy, kawiarki, aeropressy, chemexy, młynki do kawy, filiżanki do espresso - ciesz się bogatym aromatem i doskonałym smakiem najlepszych ziaren.

Więcej

Akcesoria do podawania kawy

Któż z nas wyobraża sobie dzień bez kawy. Ten ożywczy napój można pić w wielu wersjach i odsłonach. Najbardziej popularne jest espresso – i z żadnego naczynia espresso nie smakuje tak dobrze jak z dedykowanych filiżanek do espresso. Seria Monstera, L.Ashley czy filiżanki z malarzami to idealna objętość dla popularnej małej czarnej. Kawa z mlekiem najczęściej wymaga już nieco większych pojemności – z tych samych serii można wybrać także kunsztownie wykonaną, nieco większą filiżankę do cappuccino i stworzyć niezwykły zestaw. A może jednak latte? Warstwy kawy i mleka pięknie będzie widać w szklanym naczyniu – kubek czy szklanka do latte to będzie świetny wybór. A może zwykły kubek? Kubki do kawy i do herbaty mogą być te same, ale nie ukrywajmy – każdy ma swój ten jeden, jedyny ulubiony kubek do kawy. Lekkość kostnej porcelany sprawi, że będzie się z niego piło wygodnie, a kawa zawsze będzie smaczna.

Akcesoria do parzenia kawy

Jedną z najpopularniejszych kaw, które są pite w Polsce są kawy po prostu zalewane wrzątkiem. Do tego nie potrzebujemy nic więcej jak kubka, kawy i gorącej wody. Ale taką kawę można zaparzyć także w dzbanku z tłokiem – dzięki temu fusy kawy zostaną oddzielone od naparu, a my otrzymamy sam napar. Fantastycznym sposobem parzenia kawy, który także znany jest od lat jest kawiarka – zaprojektowana przez Włocha Bialetti szybko zyskała sporą popularność. Kawa z kawiarki wychodzi mocna i aromatyczna, dzięki serii Tognana można dobrać odpowiednią objętość do codziennie pitej kawy. Ale kawę warto parzyć także na inne sposoby i z nimi eksperymentować– dzięki temu wydobyte zostaną zupełnie inne aromaty i smaki. Zestaw Hario to wariant przelewowego parzenia kawy prosto z Japonii, natomiast Chemex do którego także stosuje się papierowe filtry to wynalazek rodem z Ameryki. Jeden i drugi gwarantuje kawę o lekkim body i wręcz klarownym naparze. Aeropress to zupełnie inna alternatywna metoda parzenia kawy – kawa w nim parzona wychodzi wyrazista, esencjonalna i wręcz gęsta. Te i inne urządzenia do parzenia kawy znajdziesz oczywiście na fiveoclock.eu

Akcesoria do przechowywania kawy

Kawa ziarnista nie wymaga specjalnych metod przechowywania – ważne, aby torebka, w której ją mamy nie była hermetycznie zamknięta. Kawa ziarnista powinna mieć możliwość oddychania, dlatego w wielu oryginalnych opakowaniach kawy ziarnistej znajdziemy specjalne wywietrzniki. Taką kawę trzymamy w suchym miejscu, gdzie nie ma wielu aromatów. I wystarczy. Inaczej sprawa się ma z kawą, która już została zmielona. Wymaga ona szczelnej puszki – aby aromat kawy nie ulegał wywietrzeniu. Takiej kawy także nie należy trzymać w wilgotnym miejscu, gdzie jest dużo innych zapachów. Do przechowywania kawy zmielonej idealnie sprawdzą się puszki do kawy.

Mniej

Wyświetlanie 1–16 z 169 wyników

85,00 

Elegancki, czarny kubek wykonany z porcelany, z piaskową otoczką. Drewniana rączka nadaje...

54,00 

Szklany kubek z motywem kwitnących kwiatów wiśni.

30,00 

Dzięki szczelnemu zamknięciu pozwala dłużej cieszyć się aromatem i smakiem ulubionej herbaty...

23,00 

Niezwykle praktyczna puszka do przechowywania herbat, kaw oraz ziół. Została wykonana ze...

75,00 

Kubek z porcelany o pojemności 350 ml z podkładką akacjową.

23,00 

Praktyczna, dekoracyjna puszka, idealna do przechowywania sypkich produktów, takich jak: herbaty, kawy,...

60,00 

Kubek z motywem kwitnących kwiatów wiśni wykonany z chińskiej porcelany kostnej.

29,00 

Okrągła herbaciana puszka z afrykańskim motywem.

73,00 

Kubek z białej porcelany z motywem dekoracyjnym kotów oraz psów.

27,00 

Biało - czarna puszka ze złotymi elementami. Wyposażona w szczelne zamknięcie, które...

75,00 

Porcelanowy kubek z serii Natura z delikatnym wzorem gałązek Sakury, w komplecie...

28,00 

Praktyczna puszka z podwójnym zamknięciem, dzięki któremu aromat herbat i kaw zostanie...

56,00 

Porcelanowy kubek z motywem kotów. Pojemność: 0,35l Można myć w zmywarce i...

29,00 

Dzięki szczelnemu zamknięciu pozwala dłużej cieszyć się aromatem i smakiem ulubionej herbaty...

58,00 

Kubek z motywem indyjskich słoni, wykonany z chińskiej porcelany kostnej.

43,00 

Okrągła herbaciana puszka z motywem afrykańskiego słonia. Pojemność: 500 g