Kawy azjatyckie - Fiveoclock.eu

Kawa z Azji

Wielkość tego obszaru, różnorodność klimatyczna, jak i ukształtowanie terenu przekładają się na niezwykłe cechy każdej z kaw. W profilu sensorycznym najczęściej pojawia się posmak drzewny i ziemisty z nutą słodkich, egzotycznych owoców. Polecane do różnych metod parzenia – od tradycyjnego, przez ekspres ciśnieniowy po metody alternatywne.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

9,00 45,00 

Odmiana ziarna Arusha występuje w Tanzanii oraz właśnie w obrębie Papui Nowej Gwinei.

97,50 195,00 

Pełne i kremowe body sprawia wrażenie pełni smaku. Kwaskowość znikoma, bardzo subtelna. Goryczki praktycznie nie wyczujemy. Wyczuwalna cudowna gładka czekoladowość i niuanse karmelu dające wrażenie obfitości smaku. W tle odrobina bardzo eleganckiej drzewności oraz lekki posmak cytrusów. Kawa ta robi wrażenie i na długo pozostaje w pamięci.

11,50 

Charakteryzuje się wyraźnym korzennym posmakiem ze słodową nutą. Idealna propozycja do cappuccino i latte macchiato.

14,50 

Piękne, regularne ziarno kryjące w sobie aromaty czekolady, orzechów oraz egzotycznej papai. Zbalansowana kwasowość sprawia, że kawa jest kompletna, powoduje wrażenie pełnej i nasyconej smakiem.

9,95 19,90 

Wyjątkowo gęste body sprawia wrażenie intensywności i ciężkości. Aromat bogaty z nutami czekolady i korzeni. Kwaskowość wyważona. Całość ma w sobie wyjątkową słodycz. Zachwyci nas swoją dojrzałością i deserowością smaku.

10,50 21,00 

Gęste body i ciężka crema jest jednym z atutów tej kawy. Niska kwaskowość oraz duża ilość charakterystycznej dla włoskich kaw goryczki. W smaku dominuje deserowość.