Kawy afrykańskie - Fiveoclock.eu

Kawa z Afryki

Afryka jest kolebką kawy. Smaki z tego regionu są świeże, owocowe i lekko cytrusowe. Polecane są szczególnie do przelewowych metod parzenia oraz do kawiarki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

10,00 50,00 

Gęsta crema o pięknych kolorach pozwala zachować zapach na dłużej. Obróbka metodą mytą wydobywa z ziarna szlachetne smaki jeżyny i czereśni połączone z korzennością herbaty assam. Przyjemna goryczka i lekka korzenność w tle pozostają na długo jako aftertaste. Kawa polecana zarówno do kawiarki jak i alternatywnych sposobów parzenia.

11,00 55,00 

Kawa charakteryzuje się lekkim stopniem wypalenia. W smaku wyczuwalne jest wytrawne kakao w towarzystwie dojrzałej brzoskwini. Całość podkreśla ciekawa kwasowość pomarańczy. W tle wyczuć można niuanse mocnej, czarnej herbaty. Bardzo finezyjne połączenie eleganckiej goryczy i lekkiej kwasowości oraz pełnego body.

15,00 75,00 

Wysokiej klasy afrykańska kawa pochodząca z rejonu Nyeri , położonego w centralnej części Kenii. Uprawy krzewów prowadzone są w ogrodzie Kijani Kiboko przez małych lokalnych farmerów. Usytuowanie regionu upraw jest dość istotne, położenie plantacji w zachodniej części Kenya Mountine na wysokościach od 1600-2000 m.n.p.m sprawia, że zbiory są owocne, a efekt smakowy zaskakuje najbardziej wymagających koneserów.

9,75 19,50 

Etiopia należy do czołowych producentów kawy. Są tu wszystkie typy upraw - od skupisk dziko rosnących w lasach, do nowoczesnych plantacji. Kawy z okolic Sidamo wyróżniają się znakomitym smakiem z akcentami owocowym i winnym, mocnym i głębokim aromatem oraz średnią kwaskowością. Ziarno ma silny korzenny aromat oraz czekoladowy akcent z lekko wyczuwalną kwiatową nutą. Kawa daje wrażenie wielosmakowości. Polecana jest osobom lubiącym delikatne smaki o silnym aromacie.

9,95 19,90 

Gęste i pełne body. Kawa bardzo ciekawa, złożona, z posmakami wytrawnego kakao i delikatną korzennością. Ciekawości tej kawie dodaje kwaskowość dająca wrażenie pełnej owocowości. Całość niezwykle intryguje.

10,50 21,00 

Gęste body i ciężka crema jest jednym z atutów tej kawy. Niska kwaskowość oraz duża ilość charakterystycznej dla włoskich kaw goryczki. W smaku dominuje deserowość.