Herbata wietnamska - Fiveoclock.eu

Wietnam

Herbata w Wietnamie dawniej przeznaczona była dla klasy arystokratycznej oraz artystów. Dziś jest niezwykle popularna i stanowi element codzienności dostępny dla każdego, wciąż jednak traktowany z ogromnym szacunkiem. Prezentujemy herbaty z kraju, w którym najstarsze krzewy herbaciane mają nawet 1000 lat.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

12,50 25,00 

Wietnamska czarna herbata liściasta o intensywnym, melasowym zapachu. Zaskakująca gęstość naparu łączy w sobie smaki lekko drzewne i kakaowa oraz orzechowe. Herbata Nam Lanh zapada w pamięć swoim innym charakterem, który bardzo przyjemnie można przełamać odrobiną cukru lub miodu.

11,00 22,00 

Wietnamska zielona herbata liściasta o nieoczywistym charakterze. Parzona krócej potrafi być lekko słodka o świeżym charakterze, ale ma także drugie oblicze dymne i intensywne o wyrazistej goryczce. Herbata idealna do testowania czasów i temperatur parzenia, codzienna, jak i całodzienna.

13,00 26,00 

Wietnamska zielona herbata o złożonym bukiecie smakowym. Zaskakuje świeżością, a w tle pojawia się słodka nuta przypominająca egzotyczne owoce. Napar w odczuciu jest dość lekki, miękki i bez goryczki. Po degustacji pozostaje przyjemny, kwiatowy posmak.

24,50 49,00 

Liście drobno zwinięte w nieregularne kulki o ciemnozielonej wręcz szmaragdowej barwie. Podczas parzenia powoli się rozwijają uwalniając całe gałązki wraz z kilkoma liśćmi. Już w trakcie parzenia unosi się wiosenny kwiatowy aromat. Kolor naparu intensywny słomkowy. Smak niezwykle złożony, gładki i pozbawiony goryczki. Bez cienia cierpkości. Aromat świeży, z dużą ilością kwiatowych akcentów w tym konwalii i bzu. W tle korzenność z nutami cynamonu