Herbata zielona klasyczna

Zielone herbaty stanowią ciekawą grupę charakteryzującą się zróżnicowanym, specyficznym dla danego kraju lub regionu, procesem produkcji. Wysoka zawartość polifenoli, witamin oraz makro i mikroelementów to ich najbardziej znane zalety. Codzienna degustacja jest znakomitym uzupełnieniem zdrowego stylu życia.

Więcej

Skąd pochodzi zielona herbata?

Zielona herbata jest chyba jedną z najbardziej zróżnicowanych. Jej głównymi producentami są Chiny (prowincja Anhui czy Zhejiang) oraz Japonia (prefektury Kagoshima, Shizuoka czy Miyazaki).

Sporadycznie spotyka się także zielone herbaty z regionu Assam, z Wietnamu czy Taiwanu. Historia zielonej herbaty jest długa i zawiła, pojawia się w niej wiele legend i podań, jednak za jej kolebkę uznawane są Chiny.

Czym charakteryzuje się zielona herbata

Jak właściwie to się dzieje, że po zerwaniu listków otrzymujemy zieloną herbatę? Świeże liście zostają poddane obróbce cieplnej, aby pozbyć się wilgoci z liści. W Chinach został opracowany proce, który odbywa się na dużych, żeliwnych naczyniach – najczęściej wokach. Wysoka temperatura sprawia, że herbaty pochodzące z Państwa Środka charakteryzują się bardzo często lekko słodową, odrobinę orzechową nutą. Jednak mnogość wytwarzanych w Chinach herbat sprawia, że znajdziemy wśród nich także herbaty liściaste o świeżej, kwiatowej nucie jak i bardziej roślinne propozycje. Herbata japońska z kolei po zbiorze jest poddawana działaniu pary wodnej – co sprawia, że jest listek jest intensywnie zielony, a smak to połączenie morskości, algowości i umami.

Herbatom zielonym przypisuje się wiele właściwości. Są one bogate w teinę, związek, który działa stymulująco na organizm, pobudzi i doda energii. Właściwości zielonej herbaty to także zmniejszenie ryzyka zawału czy udaru poprzez stymulację układu krążenia. Jest ona bogata także w polifenole, które będą działały oczyszczająco na organizm. Należy jednak pamiętać, że nie należy traktować tego jako lek – właściwości zielonej herbaty mają za zadanie jedynie stymulować nasz organizm. ”

Po czym rozpoznać dobrą zieloną herbatę

Odmian i wariantów zielonej herbaty jest naprawdę dużo, jak więc znaleźć dobrą zieloną herbatę liściastą? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób jej przechowywania w sklepie – powinna być trzymana w zamkniętych pojemnikach, z dala od źródeł naturalnego światła.

Warto oczywiście zwrócić uwagę na liść – japońskie zielone herbaty będą charakteryzowały się specyficznym, igiełkowym kształtem i głębokim kolorem. Takie herbaty jak Japan Sencha Uji Premium czy Japan Shincha Shizuoka zachwycają samym wyglądem.

W herbatach chińskich występuje największe zróżnicowane – znają się tam zarówno herbaty zwinięte w ślimaczki jak China Teardrop czy China Snail jak i herbaty o dużych, puszystych i pełnych liściach, takie jak China Snow Buds czy China Mao Feng. Ważny, aby był to pełny liść, a nie pokruszony, przypominający prusz miał.

Gdzie kupić zieloną herbatę?

Zarówno w sklepie internetowym jak i na półkach sklepowych znajdą Państwo szeroki wybór liściastych zielonych herbat klasycznych. Możemy poszczycić się wieloma propozycjami zarówno z takich krajów jak Chiny czy Japonia, ale także Wietnam, Myanmar, Kolumbia, Korea czy Nepal. Ta wyjątkowa różnorodność w wyborze pozwoli zarówno herbacianym nowicjuszom jak i osobom, które herbatę zieloną pijają od lat, na znalezienie swoich ulubionych smaków – jak i poeksperymentowanie z nowymi.

Mniej

Wyświetlanie 1–16 z 57 wyników

14,50 29,00 

Połączenie zielonej chińskiej herbaty z wonnymi kwiatami jaśminu. Napar klarowny, gładki w...

20,50 41,00 

Zielona chińska herbata o przyjemnym, świeżym smaku. Połączenie nut kwiatowych z owocowością...

22,50 45,00 

Herbata pochodzi z górskiego regionu Xin Yang w południowej części Chin. Dojrzały,...

26,00 52,00 

Wspaniała zielona, chińska herbata zwana „Śnieżnymi Pączkami” ze względu na swój charakterystyczny...

12,00 24,00 

Jedna z najbardziej znanych zielonych chińskich herbat. Pochodzi z prowincji Zhejian. Wyrazisty,...

24,50 49,00 

Połączenie klasycznej zielonej chińskiej herbaty z pachnącymi kwiatami jaśminu. Wyjątkowy duet smaku...

39,50 79,00 

Wyśmienita japońska zielona herbata stworzona w oparciu o innowacyjną technologię produkcji, która...

38,50 77,00 

Wyśmienitej jakości zielona japońska gyokuro. Napar zaskakuje świeżym smakiem z typowym morskim...

22,50 45,00 

Jedna z  japońskich zielonych herbat ze słynnego rejonu Shizuoka. Kombinacja wyrazistego smaku...

18,00 36,00 

Kompozycja listków zielonej herbaty typu bancha z preparowanym i prażonym ryżem w...

49,50 99,00 

Wyśmienitej jakości zielony specjał produkowany od ponad 100 lat w regionie Anhui...

22,50 45,00 

Zielona, chińska herbata o świeżym, ostrawym smaku. Bogaty bukiet aromatyczny objawia się...

7,60 22,80 

Specjalny rodzaj japońskiej zielonej herbaty w postaci drobnego proszku. Powstaje on w...

210,00 

Najlepsza z najlepszych dzięki doskonałej równowadze smaku i głębokiej zieleni naparu. Elegancki...

31,00 62,00 

Przepięknej urody chińska zielona herbata z regionu Fujian. Całe flesze o srebrno...

29,50 59,00 

Wyjątkowy specjał w postaci zielonej chińskiej herbaty. Całe flesze herbaciane zostały precyzyjnie...