Kompozycje herbat klasycznych

Mieszanki herbat czarnych nawiązujące do tradycji i historii. Cechują się różnorodnością w aromatyczności i mocy. Polecane na różne pory dnia i okazje - ich degustację można urozmaicić ulubionymi dodatkami.

Więcej

Co charakteryzuje nasze kompozycje herbat klasycznych?

Kompozycje herbat klasycznych to autorskie mieszanki, które swoim smakiem nawiązują do dobrze znanych i lubianych herbat. Są to połączenia herbat pochodzących z różnych regionów – indyjskiego Assam, chińskiej prowincji Yunnan czy azjatyckiej wyspy – Sri Lanki, które w odpowiednich proporcjach tworzą stałe smakowo, idealne do codziennego picia, klasyczne herbaty liściaste.

Jakich herbat używamy do autorskich kompozycji?

Nie istnieje jeden przepis na idealną kompozycję – herbaty zmieniają się, aby utrzymać stabilny, powtarzalny smak, który wszyscy dobrze znają. Bardzo często bazą takich mieszanek jest herbata Assam – charakteryzująca się intensywną słodyczą, ale także wyrazistą goryczką. Herbaty Yunnan z Państwa Środka, którą także można znaleźć w naszych kompozycjach to przykład liści o charakterystycznym, dymnym akcencie. Nie można zapomnieć także o niezwykle uniwersalnych herbatach Ceylon, które dzięki swojemu zbalansowanemu smakowi są idealnym dopełnieniem całości.

Na jakie okazje używać kompozycji herbat klasycznych?

Jedną z najlepiej znanych kompozycji herbat klasycznych w sklepie Fiveoclock.eu jest Rosyjska Karawana. Herbata, której historia sięga wielu lat wstecz, gdy herbaty były przewożone z Chin do Rosji, i dalej do Europy, na garbach wielbłądów. Herbata Angielska oraz Five o’clock to idealne kompozycje do codziennego picia – można do nich dodać konfiturę, miód czy cukier i stworzyć kompozycję na poranek, popołudnie jak i wieczór.

Mniej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

35,00 

Mieszanka czarnej chińskiej herbaty Golden Yunnan z trzema orzeźwiającymi cytrusowymi aromatami.

95,00 

Herbata biała Pai Mu Tan / Bai Muidan w wersji sprasowanej w...

34,00 

Mieszanka czarnych herbat z Ceylonu, Kenii, Assamu i Indonezji. Herbata śniadaniowa. Wyważony...

35,00 

Specjalna autorska kompozycja nawiązująca do tradycyjnej, popołudniowej herbaty. Połączenie wysokiej jakości czarnych,...

Brak w magazynie
28,00 

Kompozycja czarnych herbat z Indii, Sri Lanki oraz Chin. Wyczuwalna umiarkowana goryczka...