Kawy z Ameryki Środkowej - Fiveoclock.eu

Kawa z Ameryki Środkowej

Różnorodny klimat panujący w poszczególnych krajach oraz zmienne wysokości uprawy sprawiają, że kawy pochodzące z tego kontynentu będą miały zupełnie odmienne od siebie charaktery. Cechą wspólną jest orzechowy i drzewny smak z nutą kwiatowości. Są kawami codziennymi, które dobrze komponują się z dodatkiem mleka i cukru.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

8,00 40,00 

Ziarno palone medium roast. Kawa o lekkim body i niskiej goryczce. W profilu sensorycznym słodka śliwka, orzech włoski i nuta kakao.

10,50 21,00 

Kawa z Ameryki Środkowej pełna niuansów smakowych. Chłodny i wilgotny mikroklimat oraz zmieniająca swe właściwości, w zależności od pogody, ziemia rodzi ziarna wyjątkowo piękne, pełne o eleganckiej kwaskowości, lekko owocowym aromacie i czekoladowo-karmelowej nucie.

8,00 

Znakomita mieszanka ziaren arabiki pochodzących z Ameryki Południowej i Środkowej, wzbogacona azjatycką robustą. Codzienna kawa, mocno palona, w typie espresso. Posmak gorzkiej czekolady przełamany cytrusową nutą.

11,00 22,00 

Charakteryzuje się zbalansowanym i niezwykle subtelnym smakiem. Delikatna i lekka. Dominują w niej niuanse mlecznej czekolady oraz orzechów laskowych.

75,00 150,00 

Niezwykle miękka i gładka kawa o lekkim body. Jej struktura daje wrażenie rozpływania się po podniebieniu. Jest całkowicie pozbawiona goryczki, ale wyczuwalne jest wyraźnie owocowa dojrzała kwaskowość. Smak jest słodki, lekko czekoladowy. W tle delikatny posmak słodkich orzechów.

4,95 9,90 

Zielone i zmielone ziarna kawy Arabica z Brazylii, nie poddane procesowi palenia. Zdrowy i naturalny sposób na pobudzenie umysłu oraz ciała - przyspiesza metabolizm, zmniejsza łaknienie oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. W smaku wytrawna - lekko słodkawa z akcentem orzecha włoskiego i świeżego groszku.

9,50 47,50 

Ziarna tej kawy są wypalone bardzo delikatnie. Jej body jest lekkie, ale kremowe. W smaku dominuje posmak czekolady, który świetnie współgra ze słodyczą suszonej śliwki. Całość dopełnia nuta i świeżość grejpfruta, ale kwaskowość w tej kawie jest minimalna. Idealna kompozycja słodyczy i świeżości.

12,50 25,00 

Duże, równe ziarna o średnim stopniu wypalenia. Napar kawowy charakteryzuje się średnim body, o lekkiej goryczce. Kwaskowość bardzo zbalansowana, podkreślona nieznacznie przez posmak owoców dojrzałej brzoskwini. W tle przyjemny duet mlecznej czekolady i karmelu. Całość miękka i niezwykle wyważona. Subtelność tej kawy zachwyci smakoszy delikatnych i złożonych smaków.

12,00 24,00 

Już pierwszy łyk zachwyci wyważoną gęstością. Po chwili pojawi się przyjemna, ale nie dominująca kwaskowość na kształt dojrzałych owoców wiśni. W smaku wyczujemy nuty karmelu i orzechów oraz lekko kwiatowy finisz. Całość jest się gładka i kremowa.

13,50 27,00 

Niezwykle gęsta i intensywna kawa. Wspaniałe połączenie deserowych posmaków czekolady, z odrobiną ziemistości. W tle posmak orzechów włoskich. Kwaskowość wręcz niewyczuwalna, chociaż można odczuć wrażenie niuansów owoców pestkowych.

11,00 22,00 

Bardzo ciekawa kawa, z wyważoną gęstością. Ma niską kwaskowość, dzięki czemu łatwiej wyczuć w niej pełny, lekko pikantny charakter, z nutą kubańskich cygar. W tle odrobina drzewności. Smak jest długi i wyjątkowy. Zrobi wrażenie na osobach poszukujących nietuzinkowych połączeń smaków.