Poprzedni
Następny

Japan Goishicha

175,00 zł

Cena jednostkowa: 350,00 zł / 100g

Japoński specjał. Fermentowana herbata o pięknej strukturze suszu i wyjątkowym słodko-kwaśnym charakterze. Śliwkowo-winny smak zachwyci koneserów pu-erhów, kombuchy i innych nietypowych smaków. Doskonale smakuje również w wersji schłodzonej.
waga Torebka 50 g
  • deserowość
  • słodycz
  • miodowość
  • owocowość
  • Rejon pochodzenia: Japonia
  • Prefektura / Prowincja / Plantacja: Kōchi
  • Odmiana: Camellia Sinensis
  • Moc: średnia
  • Aromatyczność: bardzo wysoka
  • Najlepsze Dla: Degustacyjna
  • Kurier DHL - płatność przy odbiorze Czas dostawy: 1 - 2 dni robocze 16.00 zł
  • Kurier DHL Czas dostawy: 1 - 2 dni robocze 13.00 zł
  • InPost Paczkomat® 24/7 Czas dostawy: 48 - 72h 12.00 zł
  • Odbiór w Salonie Sprzedaży Czas dostawy: 24-72h 5.90 zł
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 149,99 zł

Czas Parzenia

3-4 min

Temperatura Parzenia

95°C

Proporcje Parzenia

2g / 100ml

Wielokrotne Parzenie

5x

Japan Goishicha

Rys historyczny

Goishicha to najprawdziwsza fermentowana herbata. Ten japoński specjał wytwarzany jest z dojrzałych liści zbieranych na przełomie czerwca i lipca. Proces produkcji jest niesłychanie precyzyjny i wymaga dwustopniowej fermentacji. W pierwszym etapie liście są parowane, a zbierany z nich sok wykorzystywany jest w późniejszej produkcji. Zmiękczone liście rozkłada się na słomianych matach, a następnie zamyka w odpowiednich pomieszczeniach w celu rozpoczęcia fermentacji tlenowej (7-10 dni). Po tym zabiegu, liście przekłada się do beczek, skrapia wodą z sokiem z liści z pierwszego etapu. Tak szczelnie ułożone liście dociąża się w celu pozbawienia resztek powietrza. Przez kolejne 14-20 dni w beczce zachodzi proces fermentacji beztlenowej prowadzony przez bakterie kwasu mlekowego. Ostatnim etapem jest wyciągnięcie, pocięcie liści w kosteczki i suszenie na słońcu. Jako ciekawostkę, warto dodać, że przez długi czas Goishicha była traktowana jaki przysmak chagayu - ryżowa owsianka z dodatkiem herbaty.

Charakterystyka naparu

Ta niepozorna „kostka” z liści herbacianych kryje w sobie niespodziewane walory smakowe. Wieloetapowy proces produkcji, sprawia, że każda z kostek wygląda jak dzieło sztuki, z widoczną strukturą układu waskularnego liści. Po zaparzeniu ujrzeć możemy charakterystyczne rozwarstwienie liści. Kolor naparu o głębokiej bursztynowej barwie z lekko purpurową poświatą. Aromat dość specyficzny, owocowy i nieco apteczny. Smak wyrazisty o słodko-kwaśnym charakterze. W tle wyczuwalna przejrzała śliwka z nieco winnym akcentem. Herbata ta, o niecodziennym smaku zaintryguje koneserów kombuchy, pu-erhów czy innych nietypowych specjałów herbacianych.

Propozycja podania

Ten wyjątkowy specjał herbaciany parzyć możemy na dwa sposoby. Jedną kostkę suszu zalewamy 300ml wody temp. 95°C i parzymy przez 3-4 min, używający tych samych liści kilkukrotnie. Drugim sposobem jest gotowanie 1 kostki liści, w 1,5 l wody przez czas ok. 10 min. W zależności od oczekiwanego smaku, parzenie wrzątkiem daje delikatniejszy napar i każde kolejne dostarcza ciekawych walorów smakowych. Gotowanie natomiast wyciąga z herbaty kwintesencję smaku i jest dość intensywne.

Składniki

100% japońska herbata

Podobne produkty

Opinie Klientów

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt

Dowiedz się więcej

Zapraszamy na nasz blog, gdzie znajdziesz inspirujące artykuły, porady i ciekawostki ze świata herbaty i kawy.