Kategorie bloga

Historia Jednej Herbaty - Pu-Erh Mango&Papaya

4024 Views 700 Liked


W Historii Jednej Herbaty przedstawiliśmy Wam herbaty zielone, białe, oolong. Były też susze owocowe i rooibos. Dlatego teraz czas na Pu-Erh! Chcieliśmy Wam dzisiaj opowiedzieć o jednej z najczęściej wybieranych propozycji z tej grupy, czyli Pu-Erh Mango&Papaya!

Herbata czerwona, a może jednak czarna?

Herbaty pu-erh są jednymi z najbardziej nieoczywistych. Sama ich nazwa wzięła się od rejonu miejscowości Pu-Erh, w prowincji Yunnan. To tutaj znajdowało się miasto, gdzie na liście herbaciane nakładane było cło. Region ten można porównać do francuskiej Szampanii – winorośl, która tam rośnie na unikalne cechy- tak i w regionie Pu-Erh rośnie specjalny szczep herbat, których liście mają charakterystyczny wygląd, zapach i smak po zaparzeniu. Należy także zwrócić uwagę na pisownię. Gdy mówimy o herbacie najczęściej używamy pisowni „pu-erh”, jednak użycie „Pu-Erh” nie jest kardynalnym błędem. Duże litery sugerują jednak, że mamy na myśli region niż herbaciany napar. Poprawna jest także pisownia „pu’erh”. Wszystkie te niejasności i warianty są związane z tym, że jest przekład nazwy ze znaków chińskich na alfabet łaciński.Ogólnie określenia pu-erh przyjęło się używać do herbat, które są poddawane specjalnemu procesowi leżakowania; potocznie nazywając je także herbatami czerwonymi. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko wschodnioeuropejska nomenklatura i to na dodatek bardzo niedokładna. Chińczyk o takiej herbacie powie ciemna, dojrzała lub, rzadko ale jednak można się z tym spotkać, czarna. Region Pu-Erh produkuje także herbaty białe czy tak zwane „zielone” herbaty niedojrzewające.

Historia Jednej Herbaty - Pu-Erh Mango&Papaya

Pu-Erh Mango&Papaya to smak, który jest z nami od lat. Charakterystyczna ziemistość i drzewność naparu jest przyjemnie przełamana słodkimi akcentami. Czy wiecie, że herbaty pu-erh także można pić na zimno? Idealnie skomponują się z kostkami lodu! I choć pite są głównie ze względu na swoje korzystne właściwości to warto zwrócić także uwagę na smak! Głęboki i bez goryczki zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych grup herbat.

Posted in: Aktualności