China Yellow Tea Kekecha
42,50 zł – 85,00 zł
Jedna z najrzadszych i najlepiej strzeżonych herbat w Chinach. Pierwotnie zarezerwowana dla chińskiego dworu cesarskiego Kekecha zaskakuje swoją deserową głębią. Prawdziwy rarytas, którego ręczna produkcja wymaga najwyższego kunsztu i precyzji. Herbata niezwykle rzadka i ekskluzywna, która urzeka niespotykaną kompozycją nut korzennych, drzewnych oraz kwiatowych. Prawdziwy skarb prowincji Guangdong, którym można cieszyć się przez cały dzień.
-
Moc
-
Aromatyczność
Pamiętaj, że przy zakupach powyżej 89.99 złotych dostępna jest darmowa dostawa.
-
Czas parzenia
3-4 minuty
-
Temperatura parzenia
70-85°C
-
Proporcje parzenia
2g / 200ml
-
Wielokrotne parzenie
4x
-
Najlepsze dla:
Degustacyjna
Opis Herbaty
RYS
Proces produkcji herbaty żółtej nie jest tak powszechny w Chinach. Nie znaczy to jednak, że nie jest ona ceniona, a wręcz przeciwnie. Herbaty żółte odznaczają się tym, że są one poddawane szczególnej obróbce – świeży liść się podgrzewa, a następnie ostudza w zamkniętym otoczeniu, tak, by przeszedł on swoim własnym aromatem. Wielokrotność tego procesu zależy od kunsztu i wyczucia mistrza, który nadzoruje jej produkcję. Pozwala to na połączenie dobrodziejstw ewolucji smaku herbaty pod wpływem oksydacji, za którą ceniona jest herbata czarna, przy jednoczesnym zachowaniu jej świeżości. Ta herbata chińska wywodząca się z prowincji Guangdong wyróżnia się jednak nawet spośród herbat żółtych. Jej pełne liście oraz flesze, z których składa się najwyżej gatunkowa herbata liściasta, pozyskuje się z unikalnej rośliny, pokrewnej tradycyjnemu krzewowi herbacianemu, o nazwie Camellia Ptilophylia.
Te unikatowe warunki sprawiają, że jest ona niemal całkowicie bezkofeinowa (bezteinowa), dzięki czemu można ją pić wieczorową porą oraz jest bezpieczna dla dzieci i kobiet w ciąży, a ponadto zawiera niezwykle dużo przeciwutleniaczy, za które cenione są chociażby herbaty białe i zielone.
CHARAKTERYSTYKA NAPARU
Klarowny napar przybiera delikatnie kolor złota, które przy brzegach kubka mieni się subtelnymi, różowymi barwami. Liść pięknie się rozkłada w akcie tzw. „tańca herbaty” po to, by oddać bardzo złożony, pełny i deserowy smak.
Uwagę zwraca pierwsze wrażenie przyjemnej i szybko przemijającej goryczy kojarzącej się z kakao oraz z orzechem. Intensywne, drzewne nuty oraz miodowa słodycz szybko ją balansują tworząc połączenie smaków obecne jedynie w wysokogatunkowej kawie. Całość uzupełniona jest świeżą kwiatową słodyczą, którą podszyty jest długi, trzymający się języka i zachęcający do ponownego skosztowania posmak.
PROPOZYCJA PODANIA
Parzenie tradycyjne w gaiwanie bądź małym czajniczku. Herbata doskonała do degustowania w chwili spokoju, w wielu parzeniach pozwalających odkryć jej charakter, serwowana w porcelanie.
Tradycyjne polecamy parzyć 3-4 g na ok. 120-150ml lekko przestudzonej wody. Napar parzony 3-4 minuty trzykrotnie.
Składniki
100% żółta herbata
Kraj pochodzenia: Chiny
Prefektura / Prowincja / Plantacja: Guangdong
Odmiana: Camellia Ptilophylla
Czas zbioru: ostatni zbiór
-
Moc herbaty:
słaba
-
Aromatyczność:
wysoki
-
Profil sensoryczny:
korzenność, orzechowość, drzewność, wytrawność, świeżość, kwiatowość, miodowość,
Może spodoba się również…
Szlachetna czarna chińska herbata z prowincji Anhui. Wyróżnia ją słodycz, dymność i...
Pochodzący z Chin oolong o średnim poziomie oksydacji. Orzechowa zwiewność z lekko...
Wysokiej klasy czarna chińska herbata o charakterystycznych złotych i brązowych liściach. Smak...